(+48) 608 828 828 Godziny pracy: 9.00-19.00
E-mail studio@lektor24.pl
blog

Interpretacja tekstu

Posted by Lektor24.pl on August 17, 2018 in Lektor24.pl

Lektor ten sam tekst może przeczytać w różny sposób – od tego jak to zrobi zależeć będzie efekt końcowy. To klient wskazuje jak chce by jego nagranie brzmiało – i powinien to zrobić przed każdym nagraniem w formie uwag.


Na interpretację składać się będzie kilka elementów: szybkość czytania, głośność, dynamika, ale również inne określenia mogą pomóc w osiągnięciu przez zamawiającego pożądanego efektu: czytaj ciepło, radośnie, wesoło, smutno, nisko, młodzieżowo itd.


Pamiętaj:
Lektor często „czuje” jak nagrywany tekst powinien brzmieć. Ułatwisz mi dając wskazówki:
- określając kto jest klientem końcowym (młodzież, osoby starsze)
- jaka jest muzyka, podkład, które pojawi się pod nagraniem lektorskim (możesz podesłać próbkę)


W przypadku nagrań dubbingowych, aktorskich, scenkach reklamowych, zawsze możesz poprosić o nagranie próbki – tak by wypracować najlepszy sposób czytania. Zawsze możesz wysłać lub wskazać inne nagranie, które zostanie potraktowane jako przykład/ nagranie referencyjne. Pamiętaj też, że prawidłowo przygotowany tekst jest niezwykle ważny.

Przykład:
Proszę o przeczytanie: tempo normalne (średnie), dynamicznie i młodzieżowo. Nagranie przeznaczone jest do reklamy telewizyjnej. Tekstu jest mało więc nie musimy gnać, ale chcemy przekazać pewną energię.

studio@lektor24.pllektor24@outlook.com | lektor24.pl@gmail.com
lektor24.pl@yahoo.com
Telefon: 608 828 828GG:64595185 | Hangouts: lektor24.pl@gmail.com
Skype: lektor24_1 | FB Massenger: @lektor24pl