(+48) 608 828 828 Godziny pracy: 9.00-19.00
E-mail studio@lektor24.pl
Sprzęt

Lektor24.pl dysponuje profesjonalnym sprzętem – zbieranym, testowanym i dobieranym przez lata. Dzięki temu nagrania lektora są najwyższej jakości. O to krótki opis tego co jest w moim zasięgu:

Mikrofony Do pracy używam kilku mikrofonów – zależnie od studia w którym aktualnie przebywam/ nagrywam. Do dyspozycji mam następujące mikrofony: Neumann U87 (vintage), Manley Reference Cardioid Mic wersja black oraz Audio-Techica, Octava. Dość często nagrywam również na pojemnościowym mikrofonie marki Shure KSM32.
Komputery Pracuję na komputerach PC oraz Mac – choć w ostatnich latach te pierwsze są częściej używane. Stacje robocze przygotowane są również do montażu obrazu – najwyższe model procesora i7, 64Gb RAM oraz karty graficzne z dużą ilością CUDA. Do komputera podpięte są interfejsy audio: RME, Motu 828 wersja 3, Presonus (adat) i M-Audio 2626.
Preampy Używam przedwzmacniaczy Universal Audio, dbx (lampowe channel strip-y) oraz ręcznie robiony i przerabiany, konfigurowany na moje indywidualne zamówienie brytyjski Joemeek VC6Q. Czasem nagrywam również używając przedwzmacniacza SPL Gold Mike lub preamp Avalon w wersji VT-737. Wszelkie połączenia kablowe robione są na przewodach marki Klotz.
Oprogramowanie Do nagrania i montażu dźwięku używam dwóch programów. Avid Pro Tools 12 otwierając sesje aaf i omf i synchronizując obraz z dźwiękiem, a do szybkiego montażu i nagrań oprogramowania firmy Adobe Audition. Do pracy przydaje się czasem oprogramowanie do montażu wideo – tu stosuję Adobe Premier lub sporadycznie Sony Vegas w wersji 12.
Odsłuchy W studiu używam dwóch systemów odsłuchowych: średniego i bliskiego pola. Średnie pole zapewniają stare sprawdzone odsłuchy marki Yamaha (40kg waży jeden głośnik) – bliskie pole to praca na różnych zestawach – od NS10-ki, Adam Audio A8X, po pasywne Rolandy RSM-90. Czasem przydają się słuchawki – tu sięgam po moje ulubione firmy Bayerdynamic.
Pluginy Tego nie da się opisać w kilku zdaniach – kupowane przez lata, aktualizowane. Na ilok-ach i programach autoryzujących grubo ponad 150 licencji takich firm jak: PSP Audioware, Waves, WaveArts, Antares, Celemony, SlateDigital, Eventide itd. W zestawie świetne kompresory, limitery, equalizery różnego typu, softwarowe procesory do masteringu.
Pomieszczenia Przy nagraniach lektorskich nagrywam w dwóch różnych kabinach lektorskich – zależnie od czasu w którym to nagranie jest realizowane. Obie kabiny mają podobną charakterystykę. Obie zostały wygłuszone podobnymi materiałami i wyciszone. W obu kabinach zainstalowany został monitor by kontrolować poziomy dźwięku i móc czytać tekst bez marnowania papieru.
Inne Profesjonalne statywy, pop-kilery, zawodowe przewody, średniej klasy wzmacniacze słuchawkowe, wygodny fotel, prawidłowe oświetlenie… nic tylko pracować!
studio@lektor24.pllektor24@outlook.com | lektor24.pl@gmail.com
lektor24.pl@yahoo.com
Telefon: 608 828 828GG:64595185 | Hangouts: lektor24.pl@gmail.com
Skype: lektor24_1 | FB Massenger: @lektor24pl